działania niepożądane

Pomimo, iż coraz większa część kobiet i to w różnych kategoriach wiekowych dba o to, aby spożywane posiłki były pełne substancji odżywczych, zdarza się, że nasz sposób odżywiania wymaga suplementacji. A o co? O dodatkowe preparaty. Jako że rynek odżywek ciągle jeszcze się rozwija, ilość asortymentu może utrudniać decyzję.
Dobrze zatem mieć świadomość, czym kierować się przy kupnie specyfiku, tak, by był odpowiedzią na nasze potrzeby. Suplement nie powinien być zamiennikiem optymalnej diety. Zdarza się jednak że niektórych minerałów czy witamin nie potrafimy dostarczyć wraz z pokarmem. Dobierając zestaw witamin można zasięgnąć porady aptekarza lub innej zorientowanej w temacie osoby. Dobrze wziąć pod uwagę swój wiek. Innych składników potrzeba organizmowi nastoletniej dziewczyny, a zupełnie innych – trzeba kobiecie w okresie menopauzy.
Nasza strona oferuje dużo tekstów o tym kiedy stosować suplementy w diecie
Z pomocą odpowiedniego preparatu można przykładowo zminimalizowania różnego rodzaju niedoborów – w tym niedoboru żelaza, typowego dla ciężarnych czy karmiących piersią pań. Natomiast jeżeli naszym problemem jest ustawicznym zmęczeniem lekarstwem może być preparat mający w składzie wyciągi z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Niezależnie jednak, jaki typ suplementu kupimy. Najistotniejsze jest jego odpowiednie dawkowanie – regularne, lecz w żadnym wypadku nie zbyt częste.

Dodaj komentarz